ETKİNLİKLER

ÜYE OL

Türkiye Basketbol Federasyonu Etkinliği

Hayata Bağış Derneği olarak organ nakli olan çocuklarımızın ne kadar sağlıklı olduğunu kamuoyuna anlatmak amacıyla onlarla spor yapalım dedik. Hem de onlardan bir basketbol takımı kurup profesyonellerle maç yaptıracak kadar güvendik çocuklarımıza.
 
Türkiye Basketbol Federasyonu ve İBB Spor A.Ş. işbirliğiyle, Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğimize değişik yaş gruplarından çocuklarımız aileleriyle birlikte katıldı. Mehmet Döğüşken, Harun Erdenay, Levent Topsakal, Alain Digbeu ve Haluk Yıldırım çocuklara karşı zor anlar yaşadı. Maçın FİBA kokartlı hakemi Emin Moğolkoç’un ve skorboard sorumlusunun da desteğini arkasına alan takımımız ‘hayata beşlik attı’.
 
Bizi yine yalnız bırakmayan İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Ali İHsan Dokucu’ya, Sayın Tolga Yücel’in şahsında tüm basketbol ailesine, kapılarını sonuna kadar açan İBB Spor A.Ş. ve Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi yönetici ve çalışanlarına, katılan organ nakli koordinatörlerine, bizimle olan tüm çocuklarımıza ve ailelerine sonsuz teşekkürler.
 
Bize organ bağışının nasıl güzelliklere vesile olduğunu bir defa daha yaşatan, önüne geçmenin bir yolu olmayan son başımıza geldiğinde ‘toprak olmasın can olsun’ diyebilmenin nasıl hayırlı sonuçları olduğunu gösteren çocuklarımıza ve ailelerine sevgi ve saygılarımızla,
 
“organ bağışı ‘Hayata Bağış’tır”.
 Tweetle