ETKİNLİKLER

ÜYE OL

Bir Hediye'de Sen ver!

Hayata Bağış Derneği’nin organ bağışını özendirme ve bilinçlendirme aktiviteleri kapsamında; 29 Eylül 2018 tarihinde Bakırköy Capacity Alışveriş ve Yaşam Merkezi, sanatçı ve şarkıcı Tuğba Özerk ve Detoks Ayda1 müzik grubunun katkıları ile organ nakli olmuş çocuklarla, organ nakli bekleyen çocuklarımız için eğlenceli bir düzenlendi. 

 

Organ bekleyen 2 ve nakil olmuş 15 çocuk yemek, sinema, oyun alanı etkinliğinin ardından sanatçı Tuğba Özerk’in elinden hediyelerini aldılar. Tuğba Özerk “ organ bağışına herkesin ihtiyacı olabileceği bilinci ile bende organlarımı bağışladım. Bu gibi organizasyonlara destek vermeyi her zaman öncelik haline getirdim, organ nakli olan ve bekleyen çocuklarımıza bol eğlenceli bir gün geçirmelerini diliyorum”  diye açıklamalarda bulundu. Tuğba Özerk’in şarkılarının ardından tamamı sağlık personeli tarafından bir araya gelerek kurulan Detoks Ayda1 müzik grubunun konseri ile etkinlik tamamlandı.

Hayata Bağış Derneği yönetim kurulu başkanı Hüseyin Yıldırımoğlu “ 2012 yılında kadeverik organ bağışı bilincinin geliştirilmesi için kurulan derneğimiz bugüne kadar 90’ın üzerinde etkinlik gerçekleştirmiştir. 29 Eylül dünya kalp günü nedeni ile organ nakli olan ve bekleyen çocuklarımızı bir araya getirerek eğlenmelerini ve güzel zaman geçirmelerini istedik. Bağışlanan organlar ile yeni hayatlara kavuşanlar, yaşam ve ölüm döngüsünde bekleyenlerin sürecini hep birlikte yaşıyoruz, çocuklarımızın eğlenceli zamanlarında da yanlarında olmak istedik. Bizler organ bağışı sonrasında nakil olan kişilerin ve yakınlarının mutluluğunu ve bağışın iyi yönlerini anlatmaya çalışıyoruz. Müzik insanlık tarihinin kurulduğu günden bugüne kadar var olmuş, 3 dakika içinde duygu halinizi değiştiren bir yapı. Bugün müziğin iyiliğini organ bağışı ile taçlandırdık ve katılan çocuklarımızın mutluluğunu hep birlikte paylaşıyoruz . Babasının özel sağlık sorunlarına rağmen Bodrum’dan etkinliğimize katılmak için gelen Tuğba Özerk’e,  Detoks Ayda1 müzik grubuna ve tüm katılımcılara organ bekleyen tüm hastalar adına teşekkür ediyorum”  diye ekledi. 

Plaket töreninin ardından etkinlik tamamlandı.Tweetle