ETKİNLİKLER

ÜYE OL

Kısa Film Yarışması Ödül Töreni

HAYATA BAĞIŞ DERNEĞİ ÜNİVERSİTELER ARASI “ORGAN BAĞIŞI” TEMALI KISA FİLM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ DÜZENLECEK TÖRENLE  SAHİPLERİNİ BULDU

 

 

                                                                                  

Hayata Bağış Derneği Başkanı Hüseyin Yıldırımoğlu ev sahipliğinde, Trump Alışveriş Merkezi Cinemaximum sinemalarında, 2 Mart Cumartesi akşamı düzenlenen törende dereceye giren isimler  ödülleri;, Cengiz Bozkurt, Onur Buldu, ve Prof. Dr. Adnan Sayar  tarafından verildi.

Dereceye giremeyen ancak övgüye değer bulunan katılımcılara ise; Hüseyin Yıldırımoğlu, Emel Yanık, Ali Demirel, Mümin Uzunalan ve Mert Kutluk tarafından Teşekkür Belgesi takdim edildi.

 

Törene;  organ bağışı bekleyen, organ nakli olan, yakınının organlarını bağışlayanlar, üniversiteli gençler, Türkiye Motosiklet Platformu üyeleri, organ nakli cerrahları ve ünlü sanatçılar katıldı.

 

“Organ Bağışı” temalı yarışmaya Türkiye’nin farklı illerinden  5’i özel 18’i Kamu olmak üzere 23 üniversiteden 34 yarışmacı katıldı. Jüri üyelerinin değerlendirilmesi sonucu 24 kısa film değerlendirmeye alındı.   

Dereceye giren Filmler;

 

Üçüncülük ödülü Anadolu Üniversitesi’nde “Filiz” isimli kısa film ile katılan Emre Bulgan’a, İkincilik ödülü İstanbul Şehir Üniversitesi’nden “Yedek Pil” isimli film ile katılan Taner Eser’e ve Birincilik ödülü ise Giresun Üniversitesi’nden “Kalp Atışı” isimli film ile katılan Ali Tapan’a verildi.

 

Yarışma Jüri Özel Ödülünü Işık Üniversitesi’nden “ Eksik Parçam” isimli film ile Mehmet Şahinbay kazanırken Mansiyon Ödülü ise Atatürk Üniversitesi’nden “Umut” isimli film ile İsmail Hakkı Akkurt kazandı.

 

Yarışmada dereceye girenlerin; birinciye 5.000 TL, ikinciye 3.000 TL ve üçüncüye de  1.000 TL ile ödüllendirildi. Jüri özel ödülü ve Mansiyon ödülünü kazananlara Prof.Dr.Adnan Sayar büyükannesi Halide Edip Adıvar’ın kitaplarından hediye etti.Tweetle