HABERLER

ÜYE OL

Hayata Bağış Derneği Off-Road Yarışı Edirne

Hayata Bağış Derneği, İSOFF ve TRAKOFF ‘organ bağışına’ dikkat çekmek amacıyla, ülkemizde belki de dünyada daha önce hiç yapılmamış bir etkinlikte el ele veriyor.

 
Süleymaniye’den Selimiye’ye… Osmanlı’nın bir başkentinden diğerine… İstanbul’dan Edirne’ye organ bağışı köprüsü kurulacak. Hiç şüphemiz yok ki bu köprü bir başlangıç olacak ve onun sayesinde birçok insanımız hayata yeniden tutunacak.
 
Bugün tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tedavisi sadece organ nakliyle mümkün olabilecek hastaların sayısı hızla artmaktadır. 60.000’den fazla insanımız organ nakline ihtiyaç duymaktadır. Onların yeniden sağlıklarına kavuşmaları, ailelerinin bakımına muhtaç olmamaları, hastaneye bağımlılıklarının sona ermesi, eğitimlerine devam etmeleri, üretime katılmaları ve toplumdaki yerlerini tekrar almaları ancak bağışlanacak organlarla mümkün olacaktır. Ölen bir yakınımızın ardından bize sorulacak ‘organ bağışını düşünür müsünüz?’ sorusuna ‘evet’ diyebilmek insanlığa verebileceğimiz en güzel hediye olacaktır.
 
Hayata Bağış Derneği, İSOFF ve TRAKOFF da bu insanlık görevini yerine getirme arzusuyla hududa geldi…

 

Beyaz TV

CNN Türk

TRT Haber

NTV

TVEM

Tweetle